Ladygolf-toimikunta

Toimikunnan kokoonpano

Puheenjohtaja, strategiatyöryhmä ja SGL naisgolf-yhteyshenkilö:

Outi Kunttu, outi.kunttu(at)golf.fi / 0400 404 010

Strategia ja #muntapapelata:

Eeppo Haukka eeppo.haukka(at)lyreco.com / 040 903 3226

Viestintä (Facebook):

Jaana Björkman, jaana.bjorkman(at)gmail.com / 050 432 77 56

Jetta Pilvi, jetta.pilvi(at)gmail.com / 040 824 86 57

Kumppaniyhteistyö:

Sirpa Ylitalo, sirpas.ylitalo(at)gmail.com / 0400 506 976

Yhteistyökumppanit, Gloria LadyCup yhteistyö ja www:

Sari Lönn, sari.lonn(at)gmail.com / 041 456 38 44

Gloria LadyCup

Länsi-Suomen joukkue

Kapteeni : Jetta Pilvi, jetta.pilvi(at)gmail.com / 040 824 86 57

Varakapteeni: Sirpa Ylitalo, sirpas.ylitalo(at)gmail.com / 0400 506 976

Itä-Suomen joukkue

Kapteeni: Jaana Björkman, jaana.bjorkman(at)gmail.com / 050 432 77 56

Ladygolf-toimikunnan tehtävät:

  • vastaa Suomen Golfin strategian mukaisesta toiminnasta naisgolfaajien määrän kasvattamisessa, pelaamisen monipuolisten vaihtoehtojen kehittämisessä sekä golfin mielikuvan muuttamisessa koko perheen lajiksi
  • vastaa strategiatyöryhmien koordinoinnista naisten osalta
  • toimii seurojen ladykapteenien verkoston lujittamiseksi
  • neuvottelee vuosittain Gloria LadyCup -karsintakisat ja finaalin naisten avoimien kisojen joukosta sekä vastaa kisakokonaisuudesta
  • vastaa valtakunnallisista Ladygolf-yhteistyökumppanisuhteista
  • organisoi valtakunnallisen Naisten Sunnuntain
  • kehittää naisgolfin asiakaskokemuksen ja toimenpiteiden onnistumisten jatkuvaa mittaamista.

2019 Kärkihankkeet

1. Seurojen sitouttaminen konseptoitujen valtakunnallisten ja alueellisten tapahtumien järjestämiseen, jotka tähtäävät

a) olemassa olevien naispelaajien pysymiseen lajin parissa ja

b) uusien naispelaajien saaminen mukaan sekä sitouttaminen lajiin.

2. Seurojen ja kenttäyhtiöiden hallituksien ja toiminnan/toimitusjohtajien sitouttaminen tavoitteisiin.

3. Naisten kannustaminen pyrkimään luottamustehtäviin golfyhteisössä, alueella ja Golfliitossa.

Strategiatyöryhmä

Outi Kunttu Strategiatyöryhmän yhteyshenkilö, outi.kunttu(at)golf.fi / 0400 404 010

Eeppo Haukka eeppo.haukka(at)lyreco.com /040 903 3226

Itä-Suomi

Sari Hoffrén kipparijunior(at)gmail.com / 050 525 9375

Lispe Laitinen lispe.laitinen(at)surffi.fi / 040 358 5696

Keski-Suomi

Marja-Leena Kärkkäinen xmarmat(at)gmail.com / 0400 908 893

Marja-Riitta Mäkinen marja-riitta.makinen(at)luukku.com / 045 892 2488

Lounais-Suomi

Heidi Mäntylä heidi.mantyla(at)gmail.com /040 172 2109

Susanna Nurmi susanna.nurmi(at)mediatakojat.fi /044 590 2557

Susanne Tuunanen susanne.tuunanen(at)ilmarimakinenoy.fi / 040 506 4343

Pohjanmaa

Pohjanmaa kuuluu Lounais-Suomen ryhmään, paitsi Jakobstads Golf, Remson Golf ja Kokkolan Golf, jotka kuuluvat Pohjois-Suomen ryhmään.

Pohjois-Suomi

Virpi Heikkilä heikkvi(at)omanetti.fi /040 5578 883

Marika Leiviskä marika.leiviska(at)gmail.com / 050 4861 426

Irene Seppänen irene.seppanen(at)eduouka.onmicrosoft.com / 050 5556 988

Uusimaa

Katja Holla holla.katja(at)gmail.com /050 309 8570

Helena Tikkanen tikkanenhelena(at)gmail.com / 045 126 4219

Liisa Soppela liisasoppela(at)kolumbus.fi / 040 548 2266