Etusivu

Ladygolf-toimikunta

Toimikunnan kokoonpano

Puheenjohtaja, strategiatyöryhmä ja SGL naisgolf-yhteyshenkilö:

Outi Kunttu, puhelin 0400 404 010 sähköposti outi.kunttu(at)golf.fi

Strategia ja #muntapapelata:

Eeppo Haukka eeppo.haukka(at)lyreco.com, puhelin 040 903 3226

Viestintä (Facebook):

Jaana Björkman, puhelin 050 432 77 56 sähköposti jaana.bjorkman(at)gmail.com

Jetta Pilvi, puhelin 040 824 86 57 sähköposti jetta.pilvi(at)gmail.com

Kumppaniyhteistyö:

Sirpa Ylitalo, puhelin 0400 506 976 sähköposti sirpas.ylitalo(at)gmail.com

Yhteistyökumppanit, Gloria LadyCup yhteistyö ja www:

Sari Lönn, puhelin 041 456 38 44 sähköposti sari.lonn(at)gmail.com

Gloria LadyCup

Länsi-Suomen joukkue

Kapteeni : Jetta Pilvi, puhelin 040 824 86 57 sähköposti jetta.pilvi(at)gmail.com

Varakapteeni: Sirpa Ylitalo, puhelin 0400 506 976 sähköposti sirpas.ylitalo(at)gmail.com

Itä-Suomen joukkue

Kapteeni: Jaana Björkman, puhelin 050 432 77 56 sähköposti jaana.bjorkman(at)gmail.com

Ladygolf-toimikunnan tehtävät:

  • vastaa Suomen Golfin strategian mukaisesta toiminnasta naisgolfaajien määrän kasvattamisessa, pelaamisen monipuolisten vaihtoehtojen kehittämisessä sekä golfin mielikuvan muuttamisessa koko perheen lajiksi
  • vastaa strategiatyöryhmien koordinoinnista naisten osalta
  • toimii seurojen ladykapteenien verkoston lujittamiseksi
  • neuvottelee vuosittain Gloria LadyCup -karsintakisat ja finaalin naisten avoimien kisojen joukosta sekä vastaa kisakokonaisuudesta
  • vastaa valtakunnallisista Ladygolf-yhteistyökumppanisuhteista
  • organisoi valtakunnallisen Naisten Sunnuntain
  • kehittää naisgolfin asiakaskokemuksen ja toimenpiteiden onnistumisten jatkuvaa mittaamista.

2019 Kärkihankkeet

1. Seurojen sitouttaminen konseptoitujen valtakunnallisten ja alueellisten tapahtumien järjestämiseen, jotka tähtäävät

a) olemassa olevien naispelaajien pysymiseen lajin parissa ja

b) uusien naispelaajien saaminen mukaan sekä sitouttaminen lajiin.

2. Seurojen ja kenttäyhtiöiden hallituksien ja toiminnan/toimitusjohtajien sitouttaminen tavoitteisiin.

3. Naisten kannustaminen pyrkimään luottamustehtäviin golfyhteisössä, alueella ja Golfliitossa.

Strategiatyöryhmä

Outi Kunttu Strategiatyöryhmän yhteyshenkilö, puhelin 0400 404 010 sähköposti outi.kunttu(at)golf.fi

Eeppo Haukka

Itä-Suomi

Sari Hoffrén kipparijunior(at)gmail.com, puhelin 050 525 9375

Lispe Laitinen lispe.laitinen(at)surffi.fi, puhelin 040 358 5696

Keski-Suomi

Marja Leena Kärkkäinen xmarmat(at)gmail.com, puhelin

Marja-Riitta Mäkinen marja-riitta.makinen(at)luukku.com, puhelin 045 892 2488

Lounais-Suomi

Heidi Mäntylä heidi.mantyla(at)gmail.com, puhelin 040 172 2109

Susanna Nurmi susanna.nurmi(at)mediatakojat.fi, puhelin 044 590 2557

Susanne Tuunanen susanne.tuunanen(at)ilmarimakinenoy.fi, puhelin 040 506 4343

Pohjanmaa

Pohjanmaa kuuluu Lounais-Suomen ryhmään, paitsi Jakobstads Golf, Remson Golf ja Kokkolan Golf, jotka kuuluvat Pohjois-Suomen ryhmään.

Pohjois-Suomi

Virpi Heikkilä heikkvi(at)omanetti.fi, puhelin

Marika Leiviskä marika.leiviska(at)gmail.com, puhelin

Irene Seppänen irene.seppanen(at)eduouka.onmicrosoft.com, puhelin

Uusimaa

Katja Holla holla.katja(at)gmail.com, puhelin 050 309 8570

Helena Tikkanen tikkanenhelena(at)gmail.com, puhelin 045 126 4219

Liisa Soppela liisasoppela(at)kolumbus.fi, puhelin 040 548 2266