Etusivu

Ladygolf-toimikunta

Toimikunnan kokoonpano

Puheenjohtaja, yhteistyökumppanisuhteet ja strategia:
Sari Lönn, puhelin 041 456 38 44 sähköposti sari.lonn(at)gmail.com

Strategiatyöryhmä ja SGL naisgolf-yhteyshenkilö:

Outi Kunttu, puhelin 0400 404 010 sähköposti outi.kunttu(at)golf.fi

Strategia ja naisystävällisin yhteisökysely:

Elisabeth Spåre, puhelin 040 500 89 34 sähköposti elisabeth.spare(at)kurkgolf.fi

Strategia ja Pelaa 100:

Eeppo Haukka eeppo.haukka(at)lyreco.com, puhelin 040 903 3226

Viestintä (www ja Facebook):

Jaana Björkman, puhelin 050 432 77 56 sähköposti jaana.bjorkman(at)gmail.com

Jetta Pilvi, puhelin 040 824 86 57 sähköposti jetta.pilvi(at)gmail.com

Talous ja Facebook:

Emilia Ottela, puhelin 044 366 96 33 sähköposti emilia.ottela(at)golf.fi

Kumppaniyhteistyö:

Sirpa Ylitalo, puhelin 0400 506 976 sähköposti sirpas.ylitalo(at)gmail.com

Pelaa 100-tapahtumakokonaisuus:

Tuula Puputti, puhelin 040 542 95 40 sähköposti tuula.puputti(at)finhockey.fi

Gloria LadyCup

Länsi-Suomen joukkue

Kapteeni : Jetta Pilvi, puhelin 040 824 86 57 sähköposti jetta.pilvi(at)gmail.com

Varakapteeni: Sirpa Ylitalo, puhelin 0400 506 976 sähköposti sirpas.ylitalo(at)gmail.com

Itä-Suomen joukkue

Kapteeni: Jaana Björkman, puhelin 050 432 77 56 sähköposti jaana.bjorkman(at)gmail.com

Varakapteeni: Emilia Ottela, puhelin 044 366 96 33 sähköposti emilia.ottela(at)golf.fi

Ladygolf-toimikunnan tehtävät:

  • vastaa Suomen Golfin strategian mukaisesta toiminnasta naisgolfaajien määrän kasvattamisessa, pelaamisen monipuolisten vaihtoehtojen kehittämisessä sekä golfin mielikuvan muuttamisessa koko perheen lajiksi
  • vastaa strategiatyöryhmien koordinoinnista naisten osalta
  • toimii seurojen ladykapteenien verkoston lujittamiseksi
  • neuvottelee vuosittain Gloria LadyCup -karsintakisat ja finaalin naisten avoimien kisojen joukosta sekä vastaa kisakokonaisuudesta
  • vastaa valtakunnallisista Ladygolf-yhteistyökumppanisuhteista
  • organisoi valtakunnallisen Naisten Sunnuntain
  • kehittää naisgolfin asiakaskokemuksen ja toimenpiteiden onnistumisten jatkuvaa mittaamista.

Strategiatyöryhmä

Outi Kunttu Strategiatyöryhmän yhteyshenkilö, puhelin 0400 404 010 sähköposti outi.kunttu(at)golf.fi

Sari Lönn

Eeppo Haukka

Elisabeth Spåre varapuheenjohtaja

Itä-Suomi

Tiina Eskel-Mustonen tiina.eskelmustonen(at)gmail.com, puhelin 050 594 7190

Lispe Laitinen lispe.laitinen(at)surffi.fi, puhelin 040 358 5696

Keski-Suomi

Marja-Riitta Mäkinen marja-riitta.makinen(at)luukku.com, puhelin 045 892 2488

Titta-Liina Gustafsson tittaliina(at)gmail.com, puhelin 0400 905 460

Lounais-Suomi

Heidi Mäntylä heidi.mantyla(at)gmail.com, puhelin 040 172 2109

Minna Gråsten minna.grasten(at)wgcc.fi, puhelin 040 577 8819

Susanna Nurmi susanna.nurmi(at)mediatakojat.fi, puhelin 044 590 2557

Susanne Tuunanen susanne.tuunanen(at)ilmarimakinenoy.fi, puhelin 040 506 4343

Pohjanmaa

Pohjanmaa kuuluu Lounais-Suomen ryhmään, paitsi Jakobstads Golf, Remson Golf ja Kokkolan Golf, jotka kuuluvat Pohjois-Suomen ryhmään.

Pohjois-Suomi

Päivi Aro paivi.aro(at)dnainternet.net, puhelin 040 503 4885

Riitta Kamula riitta.kamula(at)oulu.fi, puhelin 040 181 2150

Merja Hammar merja.hammar(at)ideailluusia.com, puhelin 050 523 9366

Uusimaa

Benitha Timola benitim(at)pp.inet.fi, puhelin 050 520 1603

Eeppo Haukka eeppo.haukka(at)lyreco.com, puhelin 040 903 3226

Liisa Soppela liisasoppela(at)kolumbus.fi, puhelin 040 548 2266